Dzięki właściwym donicom zieleń można zmieścić dosłownie wszędzie

Zagospodarowywanie jakiejkolwiek przestrzeni stawia przed nami róże wyzwania. Niekiedy chcielibyśmy w jakiś sposób zająć przeraźliwą pustkę, jednocześnie nie ograniczając sobie zanadto swobody poruszania się. Innym razem, miejsca zdecydowanie brakuje, ale monotonia danego obszaru powoduje, że i tak będziemy chcieli jeszcze coś w nim zmieścić, jakimkolwiek sposobem. Wszelkiego rodzaju roślinność stanowi tutaj doskonałe rozwiązanie – dowiedz się, jak po nie sięgnąć.

Połącz, podziel, ożyw, uspokój – zrób z przestrzenią co chcesz

Pustka na placu przed wykorzystywanym czy zamieszkiwanym przez nas budynkiem nie zachęca do wyglądania przez okno. Jednak nie zawsze możemy sobie pozwolić na to, by po prostu ją zlikwidować. Miejsce to może być np. potrzebne osobom manewrującym pojazdami, czy w jakikolwiek inny sposób stanowić element istotnych ciągów komunikacyjnych. A co zrobić z długimi korytarzami o umiarkowanej szerokości? Albo równie monotonnymi ścianami dużych sal, wzdłuż których musi być możliwa sprawna komunikacja?

Innym razem zajdzie np. potrzeba, by w jakiś sposób okiełznać chaos, jaki tworzą poszczególni użytkownicy czy inni bywalcy danego obiektu. Aby zachować płynność ruchu, tudzież wskazać zdezorientowanym gościom właściwe kierunki, można zainwestować w typową w takich przypadkach infrastrukturę w postaci np. barierek. Jednak lekkie mogą łatwo zmieniać swoje miejsce, nawet bez celowej ingerencji wszelkiego rodzaju złośliwców. Stałe bywają zaś kłopotliwe, gdy organizację przestrzeni trzeba będzie zmienić. Ponadto, widok jednych i drugich szybko zacznie nas męczyć.

Wszędzie tam doskonale spisze się różnego rodzaju zieleń. Krzewy czy kwiaty w każdej przestrzeni stanowią pożądany dodatek, którego istnienia nie trzeba uzasadniać. Toteż użycie ich w celach nie tylko wyłącznie estetycznych zawsze wygląda dużo bardziej naturalnie.

Podłużną donicę bez trudu dopasujesz do każdego miejsca

Rzędy standardowych donic, ustawianych w innych miejscach niż parapet, rzadko robią dobre wrażenie. Szczególnie, jeśli różnią się między sobą kolorami, wielkością, czy formą. W dodatku, zwłaszcza, jeśli nie stoją pod ścianą, zawsze będzie zachodziła obawa o ich stabilność. Wreszcie – kolejny problem, to objętość. Im roślina jest większa, tym więcej przestrzeni potrzebuje na ukorzenienie się i ziemi zdolnej magazynować konieczną jej do życia wodę i inne substancje. W przypadku pojedynczych, np. okrągłych donic, oznacza to zapewnienie takich o odpowiednio dużej średnicy.

Rozwiązanie jest tylko jedno: donice podłużne. TIM-Donice posiada bogatą gamę gotowych modeli na stanie magazynowym, a także daje możliwość zamówienia rozwiązania ściśle dostosowanego do wymagań odbiorcy. Podłużne donice umożliwiają ożywienie każdej, nawet najbardziej trudnej w zagospodarowaniu przestrzeni, również w zaciszu własnego domu, gdzie można je wkomponować w wystrój wnętrza. Donice tego rodzaju potrzebne są nie tylko tam, gdzie wymuszają to względy praktyczne. Nadają się także do tworzenia np. piętrowych konstrukcji, które uczynią każdy ogród wyjątkowym. Wysoka jakość wykonania i indywidualne podejście do klienta pozwoli dostarczyć każdemu z nich dokładnie taką donicę, jakiej potrzebuje. Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *