Namiastka ogrodu zawsze w zasięgu ręki – dzięki doskonałym donicom

Człowiek od początku swojego istnienia musiał sięgać po różne narzędzia i sposoby, by radzić sobie z naturą, a w końcu w różnym stopniu się od niej uniezależniać. Jednocześnie jednak, życie w przestrzeni całkowicie pozbawionej jakichkolwiek jej śladów byłoby nie do zniesienia. Nawet jeśli dysponujemy sporym skrawkiem terenu pozwalającym cieszyć się z zielonego otoczenia, również w prawie każdym wnętrzu chętnie otaczamy się kwiatami, lub chociaż stawiamy je na parapecie. Abyśmy mogli cieszyć się nimi w pełni, przydadzą nam się doskonałe donice.

Bliskość zieleni to same korzyści dla nas wszystkich

Obecność roślin we wnętrzu ma dla wielu z nas znaczenie przede wszystkim estetyczne. Mogą one jednak mieć także pozytywny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie, za sprawą szeregu czynników. Wszyscy dobrze wiemy, że dzięki fotosyntezie wytwarzają w ciągu dnia tlen, więc w tych pomieszczeniach, w których w tym czasie najczęściej przebywamy, ich obecność jest zdecydowanie wskazana. W sypialni zaś warto umieścić np. storczyka, który wytwarza tlen także w nocy. Ale to nie koniec spraw związanych z powietrzem. Kwiaty w doniczkach będą zwiększać wilgotność powietrza, a także w pewnym stopniu oczyszczać je z bakterii, wirusów, czy zarodników grzybów, za sprawą wydzielanych przez nie lotnych substancji. Jakby tego było mało, wiele ze szkodliwych substancji, jakie trafiają do powietrza w naszych domach za sprawą tworzyw sztucznych, tkanin syntetycznych, lakierów, czy klejów, także mogą być rozkładane dzięki niektórym kwiatom doniczkowym. Dzięki kilku gatunkom (np. lawendzie) możemy sobie jeszcze poradzić z przepędzeniem dewastujących nasz dobytek nieproszonych gości w postaci np. moli czy rybików.

Doskonałe donice podkreślą wygląd wnętrza Twojego domu

Aby móc w pełni cieszyć się z zalet, jakie niesie ze sobą posiadanie w domu kwiatów, należy zadbać o właściwe warunki ich rozwoju. Potrzebne nam są więc odpowiednie donice do domu, dobrane zależnie od wymagań danego gatunku, związanych choćby z ukorzenieniem czy możliwością odpływu nadmiaru wody.

Poza walorami stricte użytkowymi, nie mniej istotne są estetyczne. Każde wnętrze mniej lub bardziej starannie aranżujemy przecież tak, by dobrze nam się w nim przebywało. Donice włączone w przemyślany i spójny projekt mogą stanowić świetny dodatek. Dobierając kolory należy też jednak pamiętać o miejscu, w którym konkretne donice będą stać – ciemne donice, łatwo nagrzewające się od padającego na parapet słońca, niekoniecznie mogą stwarzać rosnącym w nim roślinom optymalne warunki.

W naszej ofercie znaleźć można najróżniejsze donice, które możemy wykończyć na połysk albo mat. Szeroka paleta dostępnych barw pozwala na zamówienie wielu donic w różnych kolorach – zależnie od potrzeb związanych z wystrojem konkretnych wnętrz, w których będą służyły. Nasz wyrób może być dopasowany także pod konkretny wymiar, więc bez trudu dostarczymy nawet najbardziej wymagającemu klientowi odpowiednie dla niego rozwiązanie. Zapraszamy do kontaktu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *