Niech Twój balkon cieszy oko od wiosny do jesieni. Zaaranżuj go z użyciem doskonałych donic.

Mogliśmy narzekać na obskurne niekiedy bloki budowane w minionym systemie. Sposób, w jaki zagospodarowuje przestrzeń wielu współczesnych deweloperów, każe jednak doceniać dawnych planistów. Jakakolwiek zieleń na niektórych współczesnych osiedlach staje się na wagę złota, to też tym bardziej warto zadbać, by zawitała pod samo nasze okno. Dowiedz się, jak można odmienić swój balkon.

Oczekiwania dostosowujmy do powierzchni, jaką dysponujemy

Zanim przystąpimy do przeobrażenia naszego balkonu, ustalmy co chcemy uzyskać i co w konkretnym miejscu w ogóle jest możliwe do zrobienia. Kluczowa jest tu oczywiście jego wielkość. Jeśli nasz balkon jest duży, ilość funkcji, jakie może dla nas pełnić, gdy tylko wiosenne słońce da nam znać o definitywnym końcu zimy, może być całkiem spora i zbliżać go do roli namiastki niewielkiego tarasu.

Jeśli powierzchnia, jaką dysponujemy na naszym balkonie umożliwia spędzanie na nim czasu, dobrze jest zadbać o to, by mogło się to odbywać w komfortowych warunkach. W gęstej miejskiej dżungli może to oznaczać przede wszystkim zapewnienie sobie, a być może też i naszym najbliższym sąsiadom, odrobiny prywatności. Zadanie to można zrealizować na bardzo różne sposoby, z których nie wszystkie mogą najlepiej świadczyć o ich wykonawcach. Wyraźna, rzucająca się w oczy ingerencja w architekturę budynku i zabudowywanie balkonu, tym bardziej, jeśli nikt wokół nic podobnego nie robi, niekoniecznie jest najlepszym pomysłem. Do odgrodzenia się od najbliższego sąsiada, jeśli balkony są zbudowane tak, że przylegają do siebie jednym z boków, wystarczy lekki, ażurowy panel drewniany – chyba, że szczególnie udane sąsiedzkie relacje znoszą taką potrzebę. Cała reszta to doskonałe zadanie dla kwiatów i innej roślinności w donicach wywieszonych wokół górnej krawędzi balustrady.

Do zastosowania na balkonie kupuj najlepsze donice

Choć na balkonach zazwyczaj hoduje się rośliny niekoniecznie zdolne przetrwać zimę, to przeznaczone dla nich donice zwykle tkwią tam cały rok. To oznacza, że powinny być w stanie sprostać warunkom związanym ze zmieniającą się aurą, czyli przede wszystkim skrajnymi temperaturami. Donice balkonowe najwyższej jakości znajdziesz w ofercie TIM-Donice. Inna ważna sprawa, to bezpieczeństwo osób mogących znaleźć się pod naszym balkonem. Niekiedy balustrady balkonów w zamieszkiwanych przez nas budynkach wyposażone są w zewnętrzne uchwyty umożliwiające umieszczenie na nich donic. Te wymagają szczególnej staranności, jeśli chodzi o sposób zamocowania, który musi bez trudu opierać się silnym porywom wiatru i innym gwałtownym zjawiskom pogodowym. Donice dla większych roślin powinny być z kolei na tyle masywne i stabilne, by nie przewracały się. Niewielkim nakładem pracy możemy sprawić, że nasz balkon stanie się miejscem, w którym chętnie zaznawać będziemy chwili odpoczynku, a jednocześnie nie będzie zanadto zwracał niczyjej uwagi – chyba, że kolorami zdobiących go kwiatów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *