Oświetleniowa rewolucja przyniosła nam nowe donice

Technika oświetleniowa zawsze była dziedziną, w której z dużym wysiłkiem stawiano czoła wyzwaniom związanym z dostarczeniem efektywnych źródeł światła. Jak nie było za słabo, to zbyt energochłonnie, innym razem zbyt mało trwale albo zbyt kosztownie. Po latach prób coraz to nowych rozwiązań, wszystko wskazuje na to, że uzyskaliśmy bliskie doskonałości. Diody LED dostarczają nam coraz więcej światła. Ostatnio odmieniły nawet donice.

Silnie, tanio, energooszczędnie – z każdym rokiem coraz bardziej

Diody LED jeszcze stosunkowo niedawno stanowiły rozwiązanie odpowiednie co najwyżej do zastosowań dekoracyjnych, bądź jako kontrolki sygnalizacyjne – słowem, wyłącznie tam, gdzie silne światło nie było potrzebne. W międzyczasie wielu z nas nie mogło się nadziwić temu, że Unia Europejska zakazała stosowania w domach tradycyjnych żarówek w momencie, gdy jedyną alternatywą były wykorzystujące silnie trującą rtęć i dające niezbyt przyjemne światło świetlówki. Zresztą, nie każdy przyjął to do wiadomości, a klasyczne żarówki formalnie zyskały po prostu miano „przemysłowych”. Te problemy mamy już jednak z głowy i pozbyć się możemy jednego i drugiego.

Postęp w dziedzinie produkcji diod LED zaowocował wyrobami dostarczającymi bardo dużo światła o dowolnej barwie, a jednocześnie zużywającymi minimalną ilość energii. Ich efektywność rośnie tak szybko, że produkty sprzed zaledwie kilku lat nie mogą się równać z najnowszymi. Kieszonkowa latarka czołowa rzucająca snop światła o sile godnej reflektora samochodowego już nikogo nie dziwi.

Wzrost jakości i wydajności diod pozwolił nie tylko na oświetlenie coraz mocniejsze – dzięki niemu zyskaliśmy niezwykle efektywne rozwiązania przydatne także tam, gdzie bardzo silne światło nie jest potrzebne.

Dzisiaj świecić może już dosłownie wszystko

Bardzo ograniczone wymiary diod umożliwiają ich montaż w każdym urządzeniu, elemencie architektury, czy wyposażenia wnętrza. Pozwala to też na takie ich zabudowanie, by mogły pracować także tam, gdzie trzeba stawić czoła czynnikom atmosferycznym.

W tej sytuacji rozwiązania, które dawniej mogły się wydawać jakimś kłopotliwym dziwactwem, dziś są w zasięgu ręki i mogą bez żadnych problemów, niezawodnie służyć swoim użytkownikom.

Oświetlenie przestrzeni przed domem przy pomocy tradycyjnych lamp wydaje Ci się banalne? To może role tą przyjmą na siebie… donice podświetlane?

Dbamy o to, by wszelkiego rodzaju roślinność towarzyszyła nam na każdym kroku i zdobiła nasze posesje, mieszkania, miejsca pracy. W wielu przypadkach są to bardzo efektowne gatunki kwiatów, których wyglądzie i jak najlepszemu wzrostowi poświęciliśmy wiele godzin pracy. Czemu nie miałyby nas cieszyć swoim widokiem także po zmroku? A jakże ciekawy efekt uzyskamy, gdy podświetlona donica wyłania się z mroku we wnętrzu!

Doskonałe wyroby tego rodzaju dostarczy Państwu TIM-Donice. Zapraszamy do kontaktu, a nasi fachowcy przygotują rozwiązanie według konkretnych wymagań.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *